Ana Sayfa     ETA Bilgisayar Programları Bölümü     Teknik Hizmetler Bölümü     İletişim Formu Sayfası

 

  Güncel Bilgisayar Hizmetleri

 
     

      Güncel Haberler

Yeni Kurumlar Vergisi Beyannamesi ETA'da Hazır!  MUHASEBE 4 Modülünde EXE Yenilemesi Yapılması Gerekmektedir.

KDV2 ve Yıllık Gelir Vergisi Beyannameleri yeni forma uyarlandı.

GEÇİCİ E-BEYANNAME YOLLAMADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR »»»

E-BEYANNAME ETA'DA HAZIR!

KDV 1 Tanımlarında Tevkifat İle İlgili Tanım Hazır ! »»»

BA, BS FORMLARININ YAPILMASI SAĞLANDI!

Enflasyon Muhasebesi ETA'da Hazır!!!  Enflasyon  ve Dövizli-Miktarlı Muhasebe Modülümüzün Özellikleri

Programlarımızda USB Yazıcıların kullanması...

 

      Giriş
Müşteri Özel Bölümüne Giriş
Kullanıcı Adı

Şifre
 

      Hizmetlerimiz

Bilgisayar Satışı
Bilgisayar Satışı ve Kurulumu, Mevcut Sistemin Yükseltilmesi "UPGRADE" İşlemi. OEM Parça ve Çevre Birimleri Satışı, Yedekleme Sistemleri Kurulumu


Bakım Anlaşması
ETA Ticari Programları Yıllık Bakım Anlaşması. Teknik Servis Hizmetleri Yıllık Bakım Anlaşması. Daha Hızlı Servis Olanağı ve Sistemin Düzenli Olarak Kontrol Edilmesi ile Daha Sorunsuz Bir Çalışma.


Network Kurulumu
Çok Kullanıcılı Sistemler için Yerel Ağ Kurulumu, Yapısal Kablolama, Wireless Ağ Kurulumu, Daha Güvenli ve Hızlı Network Trafiği.


ADSL ve Uzak Erişim
ADSL Modem Satışı, Kurulumu ile İşletmenizin Tüm Kullanıcıları ile Birlikte Daha Hızlı ve Güvenli İnternet Erişimi. Uzak Erişim ile Uzaktan Yardım Hizmetleri.


WEB Sitesi Hizmetleri
İşletmenizin Adına Ait Bir WEB Sitesi Oluşturma. ".com" ve ".com.tr" Alan Adı Kayıtları "REGISTER" ile Bulundurma "HOSTING" İşlemleri. Email Adresi Oluşturma.


 

  GEÇİCİ E-BEYANNAME HAZIRLANMASI  
 

 Muhasebe-4 modülünden Geçici E-Beyanname hazırlanacağı zaman;

1. İlk önce Muhasebe modülünden F4-Raporlar- F4-Bilanço/Gelir Tablosu- F3-Gelir Tablosu- F2-Gelir Tablosu Dokümü ekranına gelip uygun tarihler belirtilerek F3-Kayıt tuşuyla kayıt edilmeli.

2. Muhasebe-4 modülüne geçip F2-Beyannameler- F4-Vergi Beyannameleri- F2-Sabit Tanımlar bölümünden, Geçici Vergi Oranına (eğer Kurumlar vergisine tabi mükellefler için % oranına 30 yazılmalı, Gelir Vergisi Mükelleflerine tabi mükellefler için ise % oranına 20 yazılmalı. Kazancın Tesbit Yöntemine 1 yazılıp, Bilanço Tipine ise 3 yazılıp F2 tuşu ile kayıt edilmeli.

3. Muhasebe-4 modülünden F2-Beyannameler -F4-Vergi Beyannameleri- F4-Geçici Vergi Beyannamesi- F3-Geçici Vergi E-Beyanname Hazırlama ekranına gelip değerler manuel yazıldıktan sonra Page Down tuşuyla en arka sayfaya gelip Fatura Bilgileri uygun bir şekilde doldurulmalı. Fatura Bilgileri kısmında dikkat edilmesi gereken hususlar.

a) MERKEZ/ŞUBE kısmına Merkez ise rakamla 1 Şube ise 2 olarak yazılmalı. b) FATURA TARİHİ VE FATURA SERİ SIRA NO kısmına ise ilk önce tarih yazılmalı ve şu şekilde olmalı örnek: 23112005 birleşik ve aralarında (/,.-) gibi karakterler yazılmamalı. Tarih yazıldıktan sonra bir boşluk bırakılıp Faturanın Seri Sıra Nosu yazılıp ve diğer bilgiler doldurulduktan sonra F5-XML HAZIRLAMA tuşuna basılarak XML dosyası hazırlanır.

İşletme Defteri Modülünden Geçici E-Beyanname hazırlanacağı zaman;

1. Geçici E-Beyannamenin ekinde İşletme Özeti Verileceğinden, İlk önce İşletme modülünden F4-Raporlar- F2-İşletme Defteri -F3-Defter Özeti bölümüne gelip F3-Kayıt tuşu ile kayıt edilmeli.

2. Daha sonra tekrar İşletme Modülünden F6-Beyannameler F4-Geçici Vergi Beyannamesi F3-Geçici Vergi E-Beyanname Ekranına gelip uygun bilgiler doldurulur. (Fatura Bilgileri ise yukarıda anlatıldığı gibi uygun şekilde doldurulur) ve F5-XML HAZIRLAMA tuşuna basılarak XML dosyası hazırlanır.
 

 
    Top     
 

      İrtibat
Adresimiz:
1372 Sokak No:24 K.4 D.8  Alsancak - İZMİR

Telefonlarımız:
 232.489 44 15
 232.483 96 92

 

      Üyelik
Sizlere E-Mail ile Ulaşabilmemiz için Lütfen Doğru Bilgiler Giriniz.

Adınız Soyadınız

E-mail Adresiniz

Bulunduğunuz Şehir

 

      Yardım

SSK Aylık Prim ve Hizmet Belgesi Düzenlenmesi, EBildirge Hazırlanması ve Gönderilmesi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dizayn Dosyalarına Ulaşmak için Tıklayınız

 
     

Güncel Bilgisayar Hizmetleri  - 2004